ul. Królewska 24, 09-472 Słupno
+48 600 236 575

System PE-FLEX

System PE-FLEX

Przejdź do sklepu...

System rozdzielaczowy do dystrybucji powietrza PE-FLEX firmy Termokontrol.

Planujesz samodzielnie wykonać instalację rekuperacji w swoim domu? Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.
Sprawdź nasze aktualne promocje na materiały z oferty PE-FLEX Termokontrol. Zapewniamy transport materiałów na budowę.


System rozdzielaczowy do dystrybucji powietrza PE-FLEX to optymalne rozwiązanie na wykonanie instalacji wentylacji w budynkach mieszkalnych, gdzie oszczędność miejsca, możliwość ukrycia elementów instalacji i niski poziom hałasu to sprawy kluczowe.
 

Jeżeli masz już zestawienie materiałów potrzebnych do wykonania instalacji, prześlij je nam, a my przedstawimy Ci ofertę.
Jeżeli masz jakieś pytanie czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami.

 

Na system rozdzielaczowy składają się m.in.:

 • kanały wentylacyjne

  Podstawowym elementem systemu wentylacji PE-FLEX są przewody wentylacyjne PE-FLEX wykonane z pierwszogatunkowego tworzywa PE-HD. Wewnętrzna gładka, dwuwarstwowa rura wentylacyjna PF-FLEX przeznaczona jest do połączenia skrzynek rozdzielczych ze skrzynkami rozprężnymi i przesyłu powietrza wentylacyjnego. W celu dodatkowej ochrony tworzywowe kanały wentylacyjne PE-FLEX posiadają powłokę wewnętrzną zawierającą dodatki bakteriobójcze, grzybobójcze i antystatyczne.
   
 • skrzynki rozprężne

  Skrzynki rozprężne systemu PE-FLEX służą do połączenia elastycznych przewodów wentylacyjnych PE-FLEX z anemostatami. W ofercie znajdują się skrzynki rozprężne wykonane ze stali nierdzewnej oraz skrzynki wykonane z poliwęglanu wzmacnianego włóknami. Występują one w różnych wariantach przyłączeniowych i wszystkie posiadają mufy do podłączenia kanałów wentylacyjnych z wbudowaną uszczelką i montażem na KLIK. Gwarantuje to bardzo szybkie i proste zamontowanie skrzynek rozprężnych w instalacji. Skrzynki umożliwiają montaż systemu wentylacji mechanicznej zarówno pod sufitem, jak i bezpośrednio na stropie.
   
 • skrzynki rozdzielaczowe

  Skrzynki rozdzielcze są punktem wyjścia całego systemu wentylacji mechanicznej PE-FLEX. To od nich instalacja rozchodzi się po całym budynku za pomocą zielonych przewodów wentylacyjnych PE-FLEX. Wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają tworzywowe mufy z przyłączem na KLIK. Każdy system wentylacyjny powinien składać się z co najmniej dwóch rozdzielaczy - nawiewnego i wyciągowego.
    

Szukasz wykonawcy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?