ul. Królewska 24, 09-472 Słupno
+48 600 236 575

Jonizatory

Sklep / Jonizatory

Zainteresowany zakupem materiałów instalacyjnych?

Wyślij na adres biuro@budeusz.pl wiadomość z informacją czego potrzebujesz, a zwrotnie otrzymasz ofertę.

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: +48 600 236 575
 

Urządzenie oczyszczające AERIS OXY

AERIS Oxy to zaawansowany technologicznie system oczyszczania powietrza nawiewanego w systemach wentylacji mechanicznej.

Urządzenie montowane jest na kanale nawiewnym. Montaż może odbyć się w dowolnym czasie, również w systemach już działających. AERIS Oxy znacząco obniża ilość przenoszonych w powietrzu zanieczyszczeń mikrobiologicznych, zapachów, kurzu, pyłków oraz jonów dodatnich. Dzięki wysokozaawansowanym procesom technologicznym urządzenie oczyszcza powietrze zarówno w samych kanałach wentylacyjnych (jeszcze na dłużej zabezpieczając je przed zanieczyszczeniami) i przede wszystkim w wentylowanych pomieszczeniach.

 

Promieniowa Jonizacja Katalityczną (RCI) jest bardzo wydajnym sposobem oczyszczania powietrza z bakterii, wirusów, grzybów, alergenów, roztoczy, zarodników pleśni. Zdecydowanie obniża ilość przenoszonych w powietrzu zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Swoista mieszanka jonów zwanych przyjaznymi utleniaczami, jaka jest wytwarzana podczas pracy urządzenia pozwala również skutecznie redukować zawarte w powietrzu nieprzyjemne zapachy oraz wytrąca kurz i inne pyłki z powietrza. Skutecznie redukuje jony dodatnie, które wytwarzane są przez sprzęt elektroniczny i mogą powodować częste bóle i zawroty głowy oraz złe samopoczucie. Sercem urządzenia jest matryca o właściwościach hydrofilowych.

Zasada działania AERIS Oxy:

Po uruchomieniu urządzenia promieniowanie ultrafioletowe uderzają w macierz w kształcie plastra miodu rozpoczynając oraz przyspieszając zachodzące reakcje chemiczne. W macierzy - na opatentowanej powłoce z kompozytu odpowiednio dobranych metali (nanotechnologia) - rozpoczynają się procesy prowadzące do powstawania jonów ponadtlenkowych oraz wodorotlenkowych.

Powstające w ten sposób jony nie tylko likwidują zanieczyszczenia obecne w pobliżu matrycy wewnątrz kanału wentylacyjnego, ale wyniesione na zewnątrz przez wentylator, jako "oczyszczająca plazma" kontynuują swoje działanie niszcząc drobnoustroje, utleniając lotne związki organiczne i likwidując niepożądane zapachy wewnątrz pomieszczeń.

Szukasz wykonawcy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?