ul. Królewska 24, 09-472 Słupno
+48 600 236 575

Wentylacje z odzyskiem ciepła

  • Główna
  • Wentylacje z odzyskiem ciepła

Wentylacje z odzyskiem ciepła


Etapy wykonania instalacji

Etap pierwszy to rozmowa, w trakcie której ustalamy, jakie są Państwa potrzeby i oczekiwania co do instalacji wentylacji. Na jej podstawie oraz w oparciu o projekt budynku sporządzany jest bilans powietrza, wstępny dobór centrali wentylacyjnej, lokalizacji czerpni, wyrzutni i elementów nawiewnych i wywiewnych., co pozwala na określenie kosztów instalacji. Ten etap jest oczywiście niezobowiązujący i nie wiąże się dla Państwa z żadnymi kosztami.

Etap drugi następuje po podpisaniu umowy i obejmuje wykonanie instalacji. Dzieli się on najczęściej na dwie fazy:

  • pierwsza z nich następuje po zamontowaniu okien i drzwi, przed wykonaniem innych instalacji, tynków i wylewek (posadzek). Wykonanie instalacji rozpoczyna się od rozprowadzenia kanałów wentylacyjnych.

    Aby poprowadzić nawiewne i wywiewne kanały wentylacyjne, na przykład z poddasza na parter lub pomiędzy pomieszczeniami, wykonywane są odpowiednie przewierty lub przekucia w stropie i ścianach. Kanały ukrywane są w narożnikach ścian i pod stropami w obudowie z płyt gipsowo-kartonowych. W budynkach z użytkowym poddaszem większość z nich rozprowadza się w niewykorzystanej przestrzeni pod kalenicą. W przypadku wykonania kanałów z rur PE istnieje możliwość rozprowadzenia ich po stropie pod wylewką. Na zakończenie otwarte końce kanałów zabezpieczane są przed zabrudzeniem.
     
  • druga faza prac następuje po zakończeniu robót wykończeniowych zwłaszcza tych „mokrych” i „pylących”. Montujemy wówczas rekuperator, elementy nawiewne i wywiewne. Na zakończenie wykonujemy pomiary instalacji i jej regulację.
      

Szukasz wykonawcy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?